Kwas hialuronowy kontra Lipolifting

Medycyna estetyczna przezywa dziś prawdziwy rozkwit. Zarówno kobiety jak i mężczyźni poprawiają swój wygląd na różne sposoby od powiększania piersi przez powiększanie i odmładzanie penisa po przeszczepy skóry. Najczęstszą jednak praktyką są zabiegi mało inwazyjne dające szybkie efekty takie jak powiększanie ust. Tym właśnie się dziś zajmiemy. Kwas hialuronowy oraz lipolifting inaczej nazywany lipotransfer to obecnie dwie najpopularniejsze metody powiększania ust. Która jest jednak lepsza, którą wybrać itd. Wiele kobiet zadaje sobie te pytania, dlatego postanowiliśmy ułatwić wam wybór i porównać oba te sposoby.

Długo zastanawiałem się jak mam to zrobić? Czy mam opisać jeden i drugi sposób i porównać je w podsumowaniu? Może zrobić to w formie tabeli? Może opisując od razu porównywać? W końcu zdecydowałem się połączyć wszystkie te metody w jedną. Do porównania wybrałem kilka podstawowych parametrów: bezpieczeństwo, skutki uboczne, czas trwania zabiegu, długość utrzymywania się efektów, cena oraz dostępność.

pielęgnacja ust

Bezpieczeństwo

Zarówno kwas hialuronowy jak i lipolifting są metodami bardzo bezpiecznymi z racji małoinwazyjności metody jak i użytych wypełniaczy. Lipolifting to zabieg polegający na wstrzyknięciu w usta niewielkiej ilości tłuszczu, który został wcześniej pozyskany z ciała pacjentki. Oba wypełniacze są substancjami występującymi naturalnie w naszym organizmie, dlatego też są przez niego dobrze tolerowane.

Skutki uboczne

W obu przypadkach są podobne i zazwyczaj znikają po kilku dniach. Zwykle jest to obrzęk ust i zaczerwienienie. W przypadku kwasu hialuronowego mogą pojawić się wyczuwalne grudki, niewielkie białe plamki, krwiaki czy sine usta. Większość skutków ubocznych występujących przy powiększaniu ust kwasem hialuronowym pojawia się z winy lekarza.

Czas trwania zabiegu

Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa ok 30 minut. Lipolifting od 40 minut do maksymalnie 2 godzin.

Długość utrzymywania się efektów

W przypadku kwasu hialuronowego efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Jest to spowodowane tym, że kwas jest naturalnie wchłaniany przez nasz organizm. Jeżeli chodzi o lipolifting sprawa wygląda tak, że część tłuszczu ulega przebudowie i wgajaniu a część pozostaje na stałe. Efekty w tym przypadku utrzymują się przez kilka lat.

Cena i dostępność

Oba sposoby dostępne są w większości klinik medycyny estetycznej. Ceny zaś wahają się w zależności od regionu czy renomy kliniki. Powiększanie ust kwasem hialuronowym kosztuje od 600 do 2200 zł. Lipolifting jest znacznie droższy, a jego ceny wahają się od 1500 do 4500 zł.

Podsumowanie

Podsumowanie zrobię w formie przejrzystej tabeli

  Kwas hialuronowy Lipolifting
Bezpieczeństwo Bezpieczny Bardzo bezpieczny
Skutki uboczne Gródki, zasinienie, niewielkie białe plamki, krwiaki obrzęk ust i zaczerwienienie
Czas trwania zabiegu 30 min 40 min. – 2 godz.
Długość utrzymywania się efektów 6 – 12 miesięcy Kilka lat
Cena 600 zł. – 2200 zł. 1500 zł. – 4500 zł.
Dostępność Duża Duża

Artykuł opracowany przy współpracy z kliniką medycyny estetycznej Kwel-Med

Menu