Trzy kroki do udanej przeprowadzki

Każda przeprowadzka wiąże się z zamieszaniem. Trudno też uniknąć choćby niewielkiego stresu w jej trakcie. Nie wiąże się przecież wyłącznie z transportem rzeczy z jednego do drugiego mieszkania, ale i z wieloma innymi powiązanymi ze sobą czynnościami. Jak jej sprostać, a jednocześnie nie zwariować? Jest na to kilka sposobów.

Po pierwsze – formalności

Jeszcze przed planowaniem przeprowadzki dobrze zastanowić się nad tym, czy nie wiąże się ona z kwestiami urzędowymi, które wymagają załatwienia. Wiele podmiotów powinno dowiedzieć się o zmianie miejsca zamieszkania. Jedne umowy przyjdzie nam wówczas przedłużyć, podczas gdy inne będą musiały zostać rozwiązane. Na tym etapie dobrze jest zaplanować, kiedy dokładnie dojdzie do opuszczenia mieszkania i umówić dzień wolny z pracodawcą. Warto zastanowić się też, czy rzeczywiście chcemy brać na swoje barki wszystkie trudności związane z tym procederem, czy też lepszą opcją okaże się skorzystanie z profesjonalnego wsparcia ze strony firmy świadczącej usługi w tym zakresie. (Więcej o usługach przeprowadzkowych na stronie https://abcprzeprowadzki.com/oferta/)

Po drugie – wielkie sprzątanie

Choć może się wydawać, że sprzątanie można powierzyć profesjonalistom, takie rozwiązanie tyczy się przede wszystkim porządków już po przeprowadzce. Wcześniej najlepiej zorganizować je samemu. Generalne porządki to doskonałe rozwiązanie, gdy nie chcemy zabierać ze sobą do nowego miejsca tego wszystkiego, co uzbieraliśmy przez lata, a jednocześnie zależy nam na tym, aby przeprowadzka odbyła się sprawnie. W dniu, w którym odbywa się transport mebli i sprzętu elektronicznego nie ma już czasu na analizowanie przydatności domowych skarbów. Zadanie to najlepiej wykonać na jakiś czas przed tym dniem.

Po trzecie – mądre pakowanie

Choć może się wydawać, że pakowanie się przed przeprowadzką nie jest niczym skomplikowanym, w rzeczywistości mamy do czynienia z czynnością, która wymaga od nas pewnego zaangażowania. Niektóre firmy odpowiedzialne za przeprowadzki dostarczają odpowiednie kartony i inne zabezpieczenia, jeśli jednak nie chcemy, aby wyprowadzka generowała dodatkowe koszty, najlepiej, jeśli to domownicy przygotują paczki, zabezpieczą cenne przedmioty i zadbają o meble.

Solidne pakowanie jest możliwe nie tylko dzięki kartonom, ale również dzięki workom. Tu sprawdza się zasada, że im są one większe, tym lepiej. Worki idealnie sprawdzają się, gdy chcemy przetransportować zabawki i ubrania. Sprawiają, że przedmioty nie zajmują wiele miejsca, a transport ich samych jest dość wygodny. Jeżeli mamy w planie transport kryształów i szkła, na liście rozwiązań, które musimy przygotować, powinna znaleźć się też folia pęcherzykowa.

Menu